V napínavém utkání skupinové fáze Mistrovství světa ve fotbale 2010, které se odehrálo 17. června, Mexiko zvítězilo nad Francií 2:0. Tento výsledek posunul mexický tým blíže k postupu do osmifinále a zkomplikoval situaci pro tradiční evropskou fotbalovou velmoc.
V dramatickém střetnutí na mistrovství světa ve fotbale 17. června 2010 mezi Řeckem a Nigérií se diváci dočkali napínavého zápasu plného obratů. Utkání začalo slibně pro africký tým, když v 16. minutě otevřel skóre K. Uche a dostal Nigérii do vedení 1:0.
Ve skupinovém zápasu na Mistrovství světa ve fotbale 2010 se střetly týmy Argentiny a Jižní Koreje na Soccer City Stadium v Johannesburgu dne 17. června. Argentinci ukázali svou sílu a efektivitu v utkání plném akčních momentů, které skončilo jejich vítězstvím 4:1.
Dne 16. června 2010 byli fotbaloví fanoušci svědky jednoho z největších překvapení Mistrovství světa ve fotbale, když Švýcarsko porazilo favorizované Španělsko těsným skórem 1:0. Zápas se odehrál v Durbanu na stadionu Moses Mabhida a stal se klíčovým okamžikem pro švýcarský tým v boji o postup ze skupinové fáze.
V napínavém zápase, který se odehrál dne 16. června 2010, se střetly národní týmy Hondurasu a Chile v rámci mistrovství světa ve fotbale. Více než polovina hry uplynula bez větších změn ve skóre, až do momentu, kdy v 34. minutě překonali obranu Hondurasu a Jean Beausejour z Chilského týmu vstřelil jediný gól utkání. Tento moment se stal klíčovým a uvedl Chile do vedení.
Dne 15. června 2010 se konal zápas světového fotbalového mistrovství mezi týmy Pobřeží slonoviny a Portugalska, který skončil bez branek. Oba týmy předvedly pevnou obranu a opatrnost ve svých hrách, což vedlo k remíze 0:0. V průběhu utkání došlo k několika změnám v sestavách obou mužstev.
V napjatém zápase mezi Japonskem a Kamerunem, který se uskutečnil 14. června 2010, převládl taktický fotbal a málo šancí. Jediný gól zápasu padl v 39. minutě z kopačky japonského hráče Keisuke Hondy. Tento moment se ukázal být rozhodujícím v relativně vyrovnaném utkání.
V nezapomenutelném střetnutí na Mistrovství světa ve fotbale 14. června 2010 se nizozemský národní tým utkal s Dánskem. Zápas plný napětí a taktických manévrů přinesl nakonec radost Nizozemcům.
Na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Africe došlo 13. června 2010 k utkání mezi národními týmy Německa a Austrálie, které se odehrálo na stadionu Durban Stadium. Německý tým ukázal svou sílu a technické schopnosti tím, že zvítězil nad Australským týmem s rozdílem čtyř branek a bez inkasovaného gólu.
Zápas mezi fotbalovými reprezentacemi Srbska a Ghany, který se odehrál dne 13. června 2010, nabídl fanouškům opravdové drama. Tento střet byl součástí skupinové fáze Mistrovství světa ve fotbale, konaného v Jižní Africe. Hráči obou týmů předvedli silný výkon, ale jediný gól, který rozhodl o vítězi, padl z penalty.
Dne 12. června 2010 se odehrál památný zápas mezi fotbalovými týmy Anglie a Spojených států amerických na Mistrovství světa ve fotbale. Utkání, které bylo plné očekávání a napětí, skončilo nerozhodným výsledkem 1:1, když oba týmy prokázaly svou bojovnost a odhodlání během celých 90 minut hry.
V napínavém utkání plném strategických manévrů a taktických změn se Argentina a Nigérie střetly na fotbalovém hřišti dne 12. června 2010. Od prvních minut bylo zřejmé, že oba týmy mají silnou touhu po vítězství, avšak jediný gól padl již v šesté minutě zápasu, kdy argentinský obránce Gabriel Heinze skvělou hlavičkou proměnil rohový kop v nádherný gól.
Dne 12. června 2010 se na stadionu v Port Elizabeth odehrál fotbalový zápas mezi národními týmy Jižní Koreje a Řecka. Tento zápas byl jedním z úvodních střetnutí skupinové fáze Mistrovství světa ve fotbale 2010 a přinesl divákům překvapivý výsledek.
Svět sledoval napínavý duel mezi Uruguayí a Francií dne 11. června 2010 během skupinové fáze Mistrovství světa ve fotbale, kde se oba týmy střetly s velkými ambicemi. Hra byla dynamická s příležitostmi na obou stranách, nicméně žádný z týmů nedokázal své šance proměnit v branky.