V napínavém fotbalovém utkání mezi Cercle Brugge KSV a R. Charleroi SC, které se odehrálo 1. srpna 2010, diváci mohli být svědky vyrovnaného souboje. Střetnutí začalo intenzivně a hned ve 14. minutě se domácí tým dostal do vedení díky gólu Reynalda.
Dne 31. července 2010 došlo na fotbalovém hřišti ke střetu belgických týmů KV Mechelen a KSC Lokeren. Zápas, který byl plně očekáván oběma fanouškovskými tábory, nabídl zajímavé momenty a důkazy individuálních schopností hráčů.
Dne 31. července 2010 se fotbalové hřiště v Bruselu stalo svědkem jednostranného duelu mezi domácím týmem RSC Anderlecht a hostujícím KAS Eupen. Zápas se odehrál za napínavé atmosféry, přičemž domácí tým demonstroval svou dominanci na hřišti.
Fotbalové odpoledne 31. července 2010 bylo svědkem napínavého střetnutí mezi týmy KVC Westerlo a KAA Gent. Duel, který se odehrál v rámci belgické první ligy, přinesl divákům řadu emocí a změn. Ačkoliv většina zápasu probíhala bez vstřelených gólů, rozhodující okamžiky přišly až v samotném závěru.
V napínavém zápasu mezi K. Sint-Truidense VV a Lierse SK, který se odehrál 31. července 2010, mohli diváci sledovat zajímavé momenty. Klíčovým okamžikem prvního poločasu bylo, když V. Euvrard vstřelil pro St. Truiden úvodní branku ve 27. minutě, což načas posunulo domácí tým do vedení.
V intenzivním fotbalovém zápase se Kortrijk utkal s Club Brugge KV dne 31. července 2010 a vyšel z něj jako vítěz s konečným skóre 1:0. Klíčový moment nastal ve 56. minutě, kdy hráč Kortrijku Dries De Beule prolomil obranu soupeře a zaznamenal jediný gól zápasu.
Belgický fotbalový svět se dne 30. července 2010 zaměřil na vzrušující střet mezi Standard Liège a SV Zulte-Waregem. Duel, který se odehrál v rámci ligového klání, přinesl divákům dva góly a několik strategických změn v sestavách obou týmů.
Ve vysoce napjatém finále Mistrovství světa ve fotbale 2010 se Španělsko a Nizozemsko střetly na stadionu Soccer City v Johannesburgu dne 11. července. Zápas byl předehrou k historickému okamžiku, neboť oba týmy měly šanci vyhrát svůj první světový pohár.
V dramatičtějším zápase, než bylo od utkání o třetí místo světového šampionátu očekáváno, se Německo utkalo s Uruguayí 10. července 2010 a vítězství si nakonec odnesli němečtí fotbalisté, když zápas skončil výsledkem 3:2 ve prospěch evropského týmu.
Ve velmi očekávaném semifinálovém zápase Mistrovství světa ve fotbale dne 7. července 2010 se utkaly týmy Německa a Španělska. Utkání, které slibovalo souboj dvou fotbalových velmocí, přilákalo pozornost fanoušků z celého světa.
Večer dne 6. července 2010 se oči fotbalového světa upřely na Cape Town Stadium v Jižní Africe, kde Nizozemsko a Uruguay bojovaly o místo ve finále Mistrovství světa ve fotbale. Zápas skončil vítězstvím Nizozemska, které se tak po 32 letech opět probojovalo do finále světového šampionátu.
V osmifinále Mistrovství světa ve fotbale 2010 se střetly týmy Argentiny a Německa, jejichž zápas přinesl jednoznačnou výhru pro německý národní tým. Zápas, který se odehrál 3. července 2010, nabídl divákům kvalitní fotbal plný napětí, strategie a mistrovského umění.
2. července 2010 se svět fotbalu zastavil, aby sledoval napínavé čtvrtfinále Mistrovství světa ve fotbale mezi týmy Uruguaye a Ghany. Zápas se odehrál na stadionu Soccer City v Johannesburgu, Jižní Africe, a byl jedním z nejzapamatovatelnějších střetů turnaje.
V jednom z nejvíce očekávaných čtvrtfinálových zápasů Mistrovství světa ve fotbale 2010 se střetla dvě fotbalová velmocí: Nizozemsko a Brazílie. Zápas se konal 2. července 2010 a nabídl divákům drama plné napětí a nečekaných zvratů.
V osudném střetnutí osmifinálového kola mistrovství světa, které se konalo 29. června 2010, Španělsko a Portugalsko ukázaly, proč jsou považovány za evropské fotbalové velmoci. Utkání bylo napjaté a vyrovnané až do 59. minuty, kdy oba týmy provedly strategické změny. Španělsko vystřídalo Fernanda Torrese a na jeho místo poslalo jiného útočníka, zatímco Portugalsko reagovalo svou první střídáním, kdy do hry přišel Hugo Almeida.
V osmifinálovém zápase Mistrovství světa ve fotbale, který se odehrál dne 28. června 2010, se střetly týmy Nizozemska a Slovenska. Nizozemský tým, jeden z favoritů turnaje, dokázal potvrdit své ambice a porazil slovenskou reprezentaci 2:1, čímž si zajistil postup do čtvrtfinále.
V napínavém zápase osmého finále Mistrovství světa ve fotbale se Argentina střetla s Mexikem 27. června 2010 a ukázala silnou převahu, když skončila zápas vítězně s konečným skóre 3:1.
V dramatičtějším zápasu, který se odehrál 27. června 2010, Německo přehrálo svého historického rivala Anglii s konečným výsledkem, kdy díky své efektivitě a rychlým protiútokům zaslouženě postoupili do čtvrtfinále Mistrovství světa ve fotbale.
Historickým momentem pro africký fotbal se stal zápas mezi Spojenými státy americkými a Ghanou, který se odehrál 26. června 2010 v rámci osmifinále Mistrovství světa ve fotbale. Ghana, jediný zástupce afrického kontinentu v této fázi turnaje, porazila USA 2:1 po prodloužení a potvrdila svou roli temného koně soutěže.
V osmém dni mistrovství světa FIFA 2010 se střetla reprezentace Uruguaye a Jižní Koreje v klíčovém zápase. Utkání proběhlo 26. června 2010 a přineslo fanouškům řadu zajímavých momentů a dramatický průběh.