Ligue 2

FC Girondins de Bordeaux vs. FC Sochaux-Montbéliard (30.12.2022)

30.12.2022 2022 2 : 0 2 : 1

30'' Bordeaux J. Maja Gól
32'' Bordeaux Z. Davitashvili Gól
56'' Sochaux T. Mauricio Střídání 1
56'' Sochaux M. Doumbia Střídání 2
59'' Sochaux F. Kanouté Gól
62'' Bordeaux Dilane Bakwa Žlutá karta
67'' Sochaux J. Faussurier Střídání 3
67'' Sochaux I. Sissoko Střídání 4
68'' Bordeaux J. Maja Střídání 1
68'' Bordeaux Z. Davitashvili Střídání 2
74'' Bordeaux Logan Delaurier-Chaubet Červená karta
77'' Sochaux R. Ndiaye Střídání 5
78'' Bordeaux A. Badji Střídání 3
79'' Bordeaux D. Bakwa Střídání 4
81'' Sochaux Sambou Yatabaré Žlutá karta
90'' Bordeaux D. Ignatenko Střídání 5
90'' + 2'' Sochaux Maxime Do Couto Žlutá karta
90'' + 3'' Sochaux Maxence Prévot Žlutá karta

V napínavém fotbalovém souboji, který se odehrál na konci roku 2022, se střetla dvě francouzská mužstva: FC Girondins de Bordeaux proti FC Sochaux-Montbéliard. Skóre utkání otevřel v 30. minutě hráč Bordeaux J. Maja, jenž dokázal proměnit šanci na branku. Tato branka posunula Bordeaux do vedení a vzápětí, pouhé dvě minuty poté, zvýšil Z. Davitashvili náskok týmu úspěšným zakončením.

Sochaux se však nevzdávalo a začalo bojovat o obrat ve skóre. Během druhého poločasu, v 56. minutě, došlo k dvojitému taktickému zásahu ze strany Sochaux, kdy T. Mauricio a M. Doumbia přišli na hřiště jako náhradníci. Tato změna přinesla ovoce, protože ve 59. minutě se F. Kanouté prosadil a zredukoval náskok Bordeaux na rozdíl jedné branky.

Napětí na hřišti stoupalo a v 62. minutě byl hráč Bordeaux Dilane Bakwa potrestán žlutou kartou za nedovolený zákrok. V dalším průběhu hry docházelo k dalším změnám sestavy obou týmů. Sochaux využilo své poslední dvě střídání v 67. minutě, kde J. Faussurier a I. Sissoko přišly posílit svůj tým.

Hráči Bordeaux J. Maja a Z. Davitashvili byli střídáni v 68. minutě, což znamenalo odchod obou střelců z hřiště. Situace se pro Bordeaux ještě více komplikovala, když v 74. minutě obdržel Logan Delaurier-Chaubet červenou kartu, čímž byl vyloučen a nechal svůj tým hrát v deseti.

Přestože mělo Sochaux převahu jednoho hráče, nedokázalo situaci využít ve svůj prospěch. Sambou Yatabaré z Sochaux viděl žlutou kartu v 81. minutě, následovanou dalšími žlutými kartami pro Maxime Do Couto a Maxence Prévota v závěru zápasu.

Nepříznivý stav nedokázalo Sochaux do konce zápasu změnit, a tak se FC Girondins de Bordeaux mohli radovat z vítězství. Zápas nabídl divákům góly, taktické změny i napínavé momenty až do posledních sekund, což je důvodem, proč je fotbal v srdcích fanoušků po celém světě.