Saudi Professional League

Al Shabab vs. Al Ettifaq FC (30.12.2022)

30.12.2022 2022 2 : 0 3 : 0

21'' Al Shabab Santi Mina Gól
43'' Al-Ettifaq Ibrahim Mahnashi Žlutá karta
45'' + 3'' Al Shabab Iago Santos ui.Goal confirmed
45'' + 1'' Al Shabab Iago Santos Gól
46'' Al-Ettifaq Saad Al Mosa Střídání 1
46'' Al-Ettifaq Ibrahim Mahnashi Střídání 2
56'' Al Shabab Éver Banega Žlutá karta
72'' Al-Ettifaq R. Quaison Střídání 3
73'' Al-Ettifaq Mohammed Al Kuwaykibi Střídání 4
79'' Al Shabab Hassan Tambakti Střídání 1
79'' Al Shabab Hattan Bahbri Střídání 2
86'' Al Shabab Carlos Střídání 3
86'' Al Shabab Abdullah Khateeb Vlastní gól
90'' Al Shabab Santi Mina Střídání 4
90'' Al Shabab É. Banega Střídání 5

Ve vzrušujícím zápase, který se odehrál dne 30. prosince 2022, se střetly saúdskoarabské fotbalové týmy Al Shabab a Al Ettifaq FC. Utkání bylo poznamenáno důležitými momenty, které nakonec přispěly k jednoznačnému vítězství Al Shabab.

Zápas začal energicky, avšak první gól padl až ve 21. minutě, kdy Santi Mina z týmu Al Shabab oslavil úspěšný zásah do sítě soupeře. Tímto momentem se nasměroval výsledek utkání ve prospěch Al Shabab. Al Ettifaq se pokoušel srovnat skóre, ale místo gólu si v 43. minutě Ibrahim Mahnashi připsal žlutou kartu.

Těsně před poločasovou přestávkou pak přišla skutečná smršť pro Al Ettifaq. V posledních minutách prvního poločasu zaznamenal Iago Santos nejdříve v 45+1 minutě normální gól a poté v nastaveném čase 45+3 minutě další gól potvrzený rozhodčími.

Druhá polovina zápasu pokračovala ve stejném duchu. Al-Ettifaq se snažil úporně bránit a hledat cestu k úspěchu prostřednictvím několika střídání hned na začátku druhého poločasu. Saad Al Mosa a Ibrahim Mahnashi opustili hřiště a přenechali místo svým náhradníkům. Nicméně ani tato změna nerozhýbala jejich hru natolik, aby ohrozila náskok Al Shabab.

Ve 56. minutě Éver Banega z Al Shabab obdržel žlutou kartu, což byl jeden z mála momentů, kdy tým čelil nějaké formě tlaku. Později v zápase, Al Shabab provedl sérii střídání, aby oživil svůj tým a zajistil výsledek.

V 86. minutě si však Abdullah Khateeb z Al Shabab vstřelil nešťastný vlastní gól, což byl malý záblesk naděje pro Al Ettifaq. Nicméně tento okamžik již nemohl změnit celkový obraz hry.

Utkání vyvrcholilo v posledních minutách dalším rozruchem na lavičce Al Shabab, kdy byli v 90. minutě střídáni Santi Mina a Éver Banega. Tyto změny usadily poslední stopy odporu a zajistily konečný triumf.

Al Shabab odchází z tohoto střetu jako jasný vítěz, zatímco Al Ettifaq bude muset najít způsob, jak se vzpamatovat z této těžké porážky.