EFL League Two

Walsall FC vs. Stockport County FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 0 : 1 0 : 2

21'' Walsall Liam Gordon Žlutá karta
30'' Walsall Liam Kinsella Žlutá karta
33'' Stockport County K. Wootton Gól
46'' Walsall L. Gordon Střídání 1
46'' Walsall J. Earing Střídání 2
62'' Walsall D. Johnson Střídání 3
65'' Stockport County K. Wootton Gól
67'' Stockport County R. Johnson Střídání 1
67'' Stockport County P. Bardsley Střídání 2
73'' Walsall I. Hutchinson Střídání 4
74'' Walsall L. Bennett Střídání 5
75'' Stockport County P. Madden Střídání 3
75'' Stockport County R. Rydel Střídání 4
80'' Stockport County James Brown Žlutá karta
89'' Walsall Hayden White Žlutá karta
90'' Stockport County W. Collar Střídání 5

Ve vzrušujícím fotbalovém střetnutí, které se odehrálo 29. prosince 2022, hostoval Stockport County FC na hřišti Walsall FC. Utkání bylo ozdobeno několika klíčovými momenty, které nakonec přispěly k vítězství Stockport County.

Zápas začal aktivně, ale bez branek až do 33. minuty, kdy Kyle Wootton udeřil a poslal Stockport County do vedení. Jeho gól znamenal, že Walsall musel zintenzivnit úsilí o srovnání skóre.

Přestávka přinesla změny v sestavě Walsallu, když byli Liam Gordon a Jack Earing nahrazeni v rámci dvojité substituce právě po přestávce. Walsall pokračoval s dalšími změnami v 62. a 73. a 74. minutě, kdy do hry vstoupili Douglas James-Johnson, Isaac Hutchinson a Luke Bennett v naději oživit hru domácího týmu.

Nicméně, i přes snahy Walsallu to byl opět Kyle Wootton, kdo v 65. minutě zvýšil vedení Stockport County a podruhé rozvlnil síť, čímž utkání dostal do poměrně jasné roviny ve prospěch hostujícího týmu.

Stockport také udělal několik taktických změn, když v 67. minutě zasáhl trenér a vyslal do hry R. Johnsona a P. Bardsleyho. Další svěží síly přišly v 75. minutě, kdy na hřiště přiběhli P. Madden a R. Rydel. Poslední pozměnění v sestavě hostů následovalo v 90. minutě, kdy byl W. Collar přiveden na hrací plochu jako pátá a poslední substituce.

Hráči Walsall FC se sice snažili o obrat, ale jejich disciplína poněkud pokulhávala, což naznačují žluté karty udělené Liamu Gordonovi a Liamu Kinsellovi v prvním poločase a Haydenovi Whiteovi těsně před koncem zápasu. Tým Stockport County také nebyl bez faulů, s Jamesem Brownem, který obdržel žlutou kartu v 80. minutě.

Přestože se Walsall snažil vytvořit šance a přijít s odpovědí, Stockport County si udržel svůj náskok a odvezl si všechny tři body. Vítězství posilnilo postavení Stockport County v tabulce, zatímco Walsall musel reflektovat na promarněné šance a hledat způsoby, jak se zlepšit v nadcházejících zápasech.

Walsall FC

Přezdívka tohoto fotbalového týmu z Anglie je The Saddlers. Klubové barvy jsou červená, bílá a černá, kdy v červené a bílé kombinaci jsou vyvedeny domácí dresy a venku potom hrají převážně v černé s červenými detaily. Jejich svatostánkem je Bescot Stadium, který pojme 11 300 diváků. Založení klubu proběhlo již roku 1888, a to sloučením celků Walsall Town a Walsall Swifts. Sídlem klubu je stejnojmenné město Walsall, které se nachází v metropolitním hrabství West Midlands.

Podrobný profil Walsall FC

Stockport County FC

Stockport County FC je profesionální anglický fotbalový klub se sídlem ve Stockportu, který leží v metropolitním hrabství Greater Manchester. Klub byl založen v roce 1883 a své domácí zápasy hraje na stadionu Edgeley Park s kapacitou přibližně 10 800 míst k sezení. Přezdívka týmu je "The Hatters", což odkazuje na historický průmysl ve městě zabývající se výrobou klobouků.