Primeira Liga

Sporting CP vs. FC Paços de Ferreira (29.12.2022)

29.12.2022 2022 3 : 0 3 : 0

3'' Sporting CP Pedro Porro Gól
22'' Sporting CP Nuno Santos Gól
24'' Pacos Ferreira Erick Ferigra Žlutá karta
30'' Pacos Ferreira Nicolás Gaitán Žlutá karta
45'' Sporting CP Paulinho Gól
63'' Pacos Ferreira Rui Pires Střídání 1
68'' Sporting CP Pedro Gonçalves Žlutá karta
71'' Sporting CP M. Edwards Střídání 1
71'' Sporting CP Nuno Santos Střídání 2
75'' Pacos Ferreira Antunes Střídání 2
75'' Pacos Ferreira N. Thomas Střídání 3
78'' Pacos Ferreira Matchoi Djaló Žlutá karta
79'' Sporting CP Paulinho Střídání 3
79'' Sporting CP Pote Střídání 4
82'' Sporting CP Dário Essugo Červená karta
85'' Sporting CP Trincão Střídání 5
85'' Pacos Ferreira N. Gaitán Střídání 4
85'' Pacos Ferreira Matchoi Djaló Střídání 5
90'' Pacos Ferreira Jordan Holsgrove Žlutá karta

Ve čtvrtek 29. prosince 2022 se konal fotbalový zápas portugalské Primeira Ligy, kde Sporting CP hostil tým FC Paços de Ferreira. Sporting CP předvedl dominantní výkon, a bez jakýchkoliv potíží si zajistil tři body po vítězství nad svým soupeřem.

Zápas začal rychlou akcí ze strany domácích, když Pedro Porro otevřel skóre již ve 3. minutě utkání a dal tak Sporting CP brzké vedení 1:0. Tento rychlý gól nastartoval energický výkon celého týmu Sporting CP. V 22. minutě pak Nuno Santos zdvojnásobil vedení svým gólem, posouvajíc Sportingu do ještě pohodlnějšího vedení.

FC Paços de Ferreira se nedokázal dostatečně prosadit a jejich situaci dále zkomplikovaly žluté karty pro Ericka Ferigru a Nicoláse Gaitána ve 24. a 30. minutě. Tím byl tým pod větším tlakem a musel hrát opatrněji, aby se vyhnul vyloučení.

Sporting CP svůj nápor korunoval těsně před přestávkou, když v 45. minutě Paulinho zvýšil náskok na 3:0. Ve druhé polovině hry se pak oba týmy zaměřily na taktické změny. Rui Pires byl střídán v 63. minutě, což signalizovalo snahu Paços de Ferreira zvrátit průběh utkání, ale Sporting CP udržoval kontrolu nad hrou. Tréner domácích reagoval střídáním M. Edwardse a Nuno Santose v 71. minutě.

Napětí na hřišti vzrostlo, když Pedro Gonçalves viděl žlutou kartu v 68. minutě a následné střídání Antunese a N. Thomase za Paços de Ferreira poskytlo další čerstvé nohy na hřiště. Matchoi Djaló z Paços de Ferreira a Dário Essugo ze Sporting CP byli postiženi disciplinárními kartami ve 78. a 82. minutě, přičemž Essugo musel opustit hřiště po obdržení červené karty.

I přes oslabení Sporting CP dokončil zápas s přesvědčivým vedením. Střídání Trincãa v 85. minutě dotvořilo střídání domácího týmu. Závěrečné fáze zápasu nepřinesly žádné podstatné změny ve skóre, přestože Jordan Holsgrove z Paços de Ferreira obdržel žlutou kartu v 90. minutě.

Zápas skončil výrazným vítězstvím Sporting CP, které tak znovu potvrdilo svou silnou pozici v ligové tabulce a posunulo FC Paços de Ferreira do ještě složitější situace. Fanoušci Sporting CP mohli být spokojeni s výkonem svého týmu i s výsledným skórem.