EFL League One

Shrewsbury Town FC vs. Cheltenham Town FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 0 : 1 0 : 1

38'' Cheltenham D. N'Lundulu Gól
58'' Shrewsbury Jordan Shipley Žlutá karta
60'' Cheltenham Dan N'Lundulu Žlutá karta
69'' Shrewsbury Luke Leahy Červená karta
69'' Cheltenham Charlie Raglan Červená karta
74'' Cheltenham W. Ferry Střídání 1
74'' Cheltenham R. Broom Střídání 2
81'' Cheltenham A. May Střídání 3
81'' Cheltenham D. NLundulu Střídání 4
84'' Shrewsbury C. Dunkley Střídání 1
84'' Shrewsbury R. Street Střídání 2
87'' Cheltenham Christian Norton Žlutá karta
88'' Cheltenham Lewis Freestone Žlutá karta
90'' + 6'' Cheltenham Elliot Bonds Žlutá karta
90'' + 1'' Shrewsbury T. Bayliss Střídání 3

Ve vysoce napínavém fotbalovém duelu, který se odehrál dne 29. prosince 2022, sváděly týmy Shrewsbury Town FC a Cheltenham Town FC dramatickou bitvu o vítězství. Zápas byl bohatý na emoce, kartové situace a změny v sestavách, což přispělo k jeho dramatickému průběhu.

Jediný gól zápasu padl ve 38. minutě z nohy Cheltenhamova útočníka Dana N'Lundulu, který si tak připsal důležitý moment pro svůj tým. Tento gól se ukázal být rozhodujícím a posunul Cheltenham do vedení, které udrželi až do konce utkání.

Napětí na hřišti narůstalo a v 58. minutě dostal hráč Shrewsbury Jordan Shipley žlutou kartu za tvrdý zákrok. Situace se ještě více zkomplikovala dvě minuty po Shipleyho kartě, kdy i střelec jediného gólu zápasu, Dan N'Lundulu, viděl po faulu žlutou kartu.

V 69. minutě zápas vygradoval, když byly rozdány dvě červené karty. Z každé strany musel jeden hráč opustit hřiště – Luke Leahy ze Shrewsbury a Charlie Raglan z Cheltenhamu byli vyloučeni po vzájemném konfliktu.

Trenéři obou týmů reagovali na dynamický průběh utkání řadou střídání. Cheltenham posílil svou sestavu v 74. minutě Williem Ferrym a Ryanem Broomem a v 81. minutě dalšími dvěma střídáními. Shrewsbury odpověděl na tyto změny svými vlastními střídáními v 84. minutě, kdy do hry poslal C. Dunkleyho a R. Streeta, a v 90+1 minutě T. Baylisse.

Koncovka zápasu byla poznamenána dalšími kartami pro Cheltenham. Christian Norton si v 87. minutě vysloužil žlutou kartu, Lewis Freestone následoval o minutu později. V samém závěru utkání, během nastaveného času, byla udělena žlutá karta i Elliotu Bondsovi.

Přes všechny tyto peripetie Cheltenham Town FC dokázal udržet své vedení a odnesl si ze hřiště Shrewsbury Town FC cenné tři body za vítězství 1-0.