EFL League One

Sheffield Wednesday FC vs. Port Vale FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 1 : 0 2 : 0

26'' Sheffield Wednesday B. Bannan Střídání 1
30'' Sheffield Wednesday M. Smith Penalta
39'' Port Vale Ben Garrity Žlutá karta
46'' Port Vale T. Pett Střídání 1
46'' Port Vale W. Forrester Střídání 2
55'' Port Vale J. Wilson Střídání 3
57'' Port Vale Daniel Jones Žlutá karta
67'' Sheffield Wednesday Marvin Johnson Žlutá karta
70'' Sheffield Wednesday M. Smith Gól
72'' Sheffield Wednesday A. Mighten Střídání 2
74'' Port Vale E. Harrison Střídání 4
74'' Port Vale G. Massey Střídání 5
90'' Sheffield Wednesday G. Byers Střídání 3

Ve vzrušujícím utkání na Hillsborough Stadium došlo k silnému souboji mezi Sheffield Wednesday FC a Port Vale FC dne 29. prosince 2022. Domácí tým Sheffield Wednesday využil domácí prostředí k získání všech tří bodů s klíčovými momenty, které se odehrály jak v prvním, tak druhém poločase.

První významný moment nastal ve 26. minutě, kdy trenér Sheffieldu provedl strategickou změnu a poslal na hřiště B. Bannana. Jen čtyři minuty poté, ve 30. minutě, se M. Smith pro Sheffield Wednesday ujal odpovědnosti a proměnil penaltu, což domácímu týmu zabezpečilo vedení.

Port Vale se pokusil reagovat a ve 39. minutě byla situace vyhrocená, když Ben Garrity obdržel žlutou kartu kvůli ošemetnému zákroku. V pokusech o oživení hry trenér Port Vale udělal několik změn hned po přestávce. V 46. minutě přišli na hřiště T. Pett a W. Forrester a krátce poté v 55. minutě byl J. Wilson třetí hráč, který byl střídán.

Atmosféra byla napjatá a ve 57. minutě Daniel Jones z Port Vale obdržel také žlutou kartu za faul. Tlak se stupňoval a v 67. minutě byla udělena žlutá karta i Marvinu Johnsonovi ze Sheffield Wednesday.

Klíčový moment skórování přišel v 70. minutě, kdy M. Smith potvrdil svou formu během zápasu a vstřelil normální gól, čímž svému týmu zajistil komfortnější vedení.

Reakce Port Vale byla rychlá a ve 74. minutě došlo k dalším dvěma střídáním s cílem snížit odstup ve skóre. Na hřiště přišli E. Harrison a G. Massey. Avšak ani tyto změny nedokázaly zvrátit průběh zápasu ve prospěch Port Vale.

V závěru, v 90. minutě, Sheffield Wednesday přivedl na hřiště novou energii ve tvaru G. Byerse, což bylo poslední střídání domácího týmu.

Sheffield Wednesday si úspěšně udržel své vedení a utkání zakončil vítězstvím proti Port Vale. Výsledek zajistil tři body pro Sheffield a znatelně přispěl k jejich postavení v tabulce.

Sheffield Wednesday FC

Sheffield Wednesday FC vznikl v roce 1867 jako odnož kriketového klubu The Wednesday Cricket Club. Řadí se tedy k nejstarším fotbalovým týmům v Anglii a i na celém světě. Pro domácí utkání jim slouží stadion Hillsborough Stadium, jenž se může pochlubit velmi solidní kapacitou přes 39 tisíc diváků.

Podrobný profil Sheffield Wednesday FC

Port Vale FC

Přezdívky tohoto anglického fotbalového týmu jsou The Valiants, The Vale nebo The Valeites. Jako klubové barvy mají černou, bílou a také žlutou. Všechny tyto barvy najdeme také na domácím dresu a jsou rovněž ve znaku klubu. Zastoupeny jsou tyto barvy také na dresech pro venkovní zápasy. Stadion, na kterém tento tým hraje, se jmenuje Vale Park a nabízí kapacitu 19 052 míst. Jejich působištěm je město Stoke-on-Trent ležící v metropolitním hrabství Staffordshire. Založení klubu se datuje už do roku 1986.