Datum Sezóna Poločas Výsledek
29.12.2022 2022 1 : 1 2 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
4'' Portsmouth M. Pack Gól
11'' Ipswich C. Burgess Gól
16'' Ipswich Cameron Burgess Žlutá karta
46'' Portsmouth C. Robertson Střídání 1
60'' Portsmouth C. Bishop Gól
64'' Ipswich M. Harness Střídání 1
66'' Portsmouth J. Koroma Střídání 2
73'' Portsmouth J. Morrell Střídání 3
73'' Portsmouth C. Bishop Střídání 4
76'' Ipswich W. Burns Střídání 2
76'' Ipswich F. Ladapo Střídání 3
78'' Portsmouth Marlon Pack Žlutá karta
81'' Ipswich L. Davis Střídání 4
87'' Ipswich C. Chaplin Gól
89'' Portsmouth Z. Swanson Střídání 5

V napínavém fotbalovém střetnutí, které se odehrálo 29. prosince 2022, se Portsmouth FC utkal s Ipswich Town FC. Zápas byl plný emocí a obratů, což ho činilo skvělou podívanou pro fanoušky na stadionu i sledující doma.

Utkání začalo svižně, když už ve 4. minutě prvního poločasu poslal Portsmouth do vedení Marlon Pack, který vstřelil normální gól. Tento rychlý start domácích však byl brzy vyrovnán, jelikož v 11. minutě odpověděl hráč Ipswich Christian Burgess svým gólem, čímž obnovil rovnováhu na hřišti.

Ipswich nebyl oslaben ani žlutou kartou, kterou obdržel Cameron Burgess v 16. minutě, a oba týmy pokračovaly ve vyrovnaném boji o každý kousek hřiště. Nervozita byla cítit ve vzduchu a oba celky se snažily najít další šanci ke skórování.

Hráči Portsmouthu dostali novou energii hned po přestávce, kdy C. Robertson přišel na hřiště jako první střídající hráč. V 60. minutě pak C. Bishop posunul Portsmouth znovu do vedení svým dobře nasazeným gólem, což zvýšilo tlak na Ipswich, aby zareagoval.

Trenér Ipswich zareagoval řadou střídání v průběhu druhé půle, kdy do hry postupně přišli M. Harness, W. Burns a F. Ladapo, stejně jako L. Davis, aby posílili útok a obranu. Portsmouth rovněž využil možnost střídat, když J. Koroma, J. Morrell, C. Bishop a později Z. Swanson byli nasazeni do hry, s cílem udržet výsledkovou převahu.

Marlon Pack, který se již jednou zapsal mezi střelce, obdržel ve 78. minutě žlutou kartu, což krátce po jeho gólu přidalo trochu napětí do končícího zápasu. Nezdolný duch Ipswich se ukázal v 87. minutě, kdy C. Chaplin vstřelil gól a vrátil tak Ipswich zpět do hry.

Přes veškeré úsilí Ipswich na zvrat v závěru zápasu nedosáhl a Portsmouth si zajistil vítězství, když si udržel náskok získaný dřívějšími góly. Zápas byl vzrušující až do posledních chvil a nakonec se Portsmouth mohl radovat z velmi ceněných tří bodů.