Datum Sezóna Poločas Výsledek
29.12.2022 2022 1 : 1 2 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
2'' Rayo Vallecano Sergio Camello Gól
13'' Girona Arnau Martínez Žlutá karta
31'' Girona Iván Martín Penalta potvrzena
34'' Girona V. Castellanos Penalta
62'' Rayo Vallecano Isi Palazón Gól
62'' Rayo Vallecano Ó. Trejo Střídání 1
71'' Girona Iván Martín Střídání 1
71'' Girona Rodrigo Riquelme Střídání 2
71'' Girona Yan Couto Střídání 3
75'' Girona Samuel Sáiz Penalta
75'' Rayo Vallecano Isi Palazón Žlutá karta
77'' Girona Oriol Romeu Žlutá karta
79'' Rayo Vallecano Santi Comesaña Střídání 2
79'' Girona V. Castellanos Střídání 4
80'' Girona Cristhian Stuani Žlutá karta
86'' Rayo Vallecano Radamel Falcao Žlutá karta
90'' + 1'' Rayo Vallecano Sergio Camello Střídání 3
90'' + 1'' Rayo Vallecano Álvaro García Střídání 4

V napínavém fotbalovém utkání La Ligy dne 29. prosince 2022 přivítal Girona FC na svém hřišti tým Rayo Vallecano. Střetnutí bylo bohaté na události, včetně gólů, žlutých karet a penalťových situací, které přinesly vzrušení pro diváky.

Úvodní fáze zápasu byla dynamická - již ve 2. minutě se Rayo Vallecano dostalo do vedení díky útočníku Sergiovi Camellovi, který poslal míč do sítě po standardní akci. Sotva uplynulo několik minut a Girona musela čelit další nepříjemnosti, když jejich hráč Arnau Martínez obdržel ve 13. minutě žlutou kartu.

V 31. minutě nastala pro Gironu nadějné obratu, když byla potvrzena penalta. Tuto šanci zúročil tři minuty poté Valentin Castellanos, který srovnal na 1:1 z pokutového kopu. Jiskření na hřišti pokračovalo a ve 62. minutě Isi Palazón znovu posunul Rayo Vallecano do vedení, přičemž v témže okamžiku proběhla první střídání na straně hostujícího týmu s příchodem Óscara Treja.

Girona odpověděla na manko trojitým střídáním v 71. minutě, když na hřiště poslala Ivána Martína, Rodriga Riquelmeho a Yan Couta s cílem otočit vývoj zápasu. Další pokutový kop pro domácí tým udělila rozhodčí ve 75. minutě, avšak tentokrát již nebyl proměněn. Samozřejmě nechyběla ani reakce ve formě žluté karty - Isi Palazón z Rayo Vallecano byl napomínán ve stejné minutě.

Závěr zápasu byl nervózní. Oriol Romeu z Girony obdržel žlutou kartu v 77. minutě, a hned o dvě minuty později přišlo druhé střídání na straně Rayo Vallecano, které poslalo do hry Santiho Comesañu. Domácí udělali ještě další změnu v 79. minutě, střídal Valentin Castellanos.

Tempo zápasu pokračovalo vysokým tempem až do posledních minut. Cristhian Stuani z Girony obdržel žlutou kartu v 80. minutě. Radamel Falcao z Rayo byl také napomínán žlutou kartou v 86. minutě. V nastaveném čase pak Rayo Vallecano využilo možnost čtvrtého střídání a na hřiště přišli Sergio Camello a Álvaro García.

Napriek snahe Girony o vyrovnání zůstal konečný výsledek zápasu ve prospěch Rayo Vallecano, který si odvezl z montilivi všechny tři body.