Datum Sezóna Poločas Výsledek
29.12.2022 2022 1 : 0 1 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
6'' GIL Vicente Fran Navarro Žlutá karta
8'' Santa Clara Pierre Sagna Žlutá karta
41'' GIL Vicente Murilo Gól
46'' Santa Clara P. Sagna Střídání 1
62'' Santa Clara Matheus Babi Střídání 2
63'' GIL Vicente Lucas Cunha Žlutá karta
63'' Santa Clara Bruno Almeida Střídání 3
65'' GIL Vicente K. Fujimoto Střídání 1
65'' GIL Vicente Kevin Villodres Střídání 2
70'' Santa Clara Gabriel Silva Střídání 4
79'' GIL Vicente Murilo Střídání 3
79'' Santa Clara Adriano Střídání 5
89'' Santa Clara Ricardinho Žlutá karta
90'' + 2'' GIL Vicente Stanislav Kritsyuk Žlutá karta
90'' GIL Vicente Fran Navarro Střídání 4

Ve vyrovnaném souboji portugalské Primeira Liga, který se odehrál 29. prosince 2022, se střetly týmy Gil Vicente FC a CD Santa Clara. Zápas skončil vítězstvím domácího Gil Vicente. První napínavý moment přišel již v 6. minutě, kdy hráč Gil Vicente, Fran Navarro, obdržel žlutou kartu, což naznačovalo, že utkání bude plné emocí a boje. Tato tendence pokračovala dál, když Pierre Sagna ze Santa Clary dostal také žlutou kartu jen dvě minuty po prvním incidentu.

Otevření skóre přišlo ve 41. minutě, kdy Murilo z Gil Vicente vstřelil normální branku, což zajistilo domácím náskok před přestávkou. O poločase došlo ke změně na straně Santa Clary, P. Sagna byl nahrazen, což byla první ze série střídání v průběhu druhé poloviny hry. Ve druhém poločase byl aktivní i zápasový list, Santa Clara provedla další změny v 62. a 63. minutě, kdy Matheus Babi a Bruno Almeida přišli na hřiště jako svěží síly.

Ve stejné 63. minutě byla udělena další žlutá karta, tentokrát hráči Gil Vicente Lucasu Cunha. Následovaly rychlé střídání domácího týmu v 65. minutě, kdy K. Fujimoto a Kevin Villodres vstoupili do hry. Santa Clara reagovala dalšími střídáními v 70. a 79. minutě ve snaze oživit hru a potenciálně vyrovnat skóre.

Zápas se přehoupl do své závěrečné fáze, a přestože se zdálo, že Gil Vicente má hru pod kontrolou, napětí neustále stoupalo. Murilo odcházel ze hřiště v 79. minutě a byl nahrazen střídajícím spoluhráčem, stejně jako Adriano přišel na hřiště za Santa Claru. V posledních minutách zápasu Ricardinho ze Santa Clary dostal žlutou kartu a brankář Gil Vicente, Stanislav Kritsyuk, si připsal žlutou kartu v nastaveném čase.

Gil Vicente potvrdilo své vítězství konzervativními střídáními, a poslední z nich v 90+2 minutě, kdy Fran Navarro opustil hřiště, pomohlo uzavřít zápas s konečným výsledkem ve prospěch domácího týmu. Západoportugalské derby tak přineslo naději a radost fanouškům Gil Vicente, kteří se mohli těšit na pozitivní konec roku.