EFL League One

Forest Green Rovers FC vs. Burton Albion FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 0 : 1 1 : 2

45'' + 2'' Burton Albion J. Brayford Gól
55'' Forest Green B. Stevenson Střídání 1
55'' Forest Green H. Boyes Střídání 2
69'' Forest Green D. Bernard Střídání 3
77'' Burton Albion J. Smith Střídání 1
82'' Burton Albion Ben Garratt Žlutá karta
86'' Burton Albion Adedeji Oshilaja Žlutá karta
88'' Burton Albion Terry Taylor Žlutá karta
89'' Burton Albion B. Kamwa Gól
90'' + 7'' Forest Green Regan Hendry Žlutá karta
90'' + 1'' Burton Albion V. Adeboyejo Střídání 2
90'' + 3'' Forest Green M. Peart-Harris Gól

V napínavém zápase se Burton Albion FC postavil na hřišti proti Forest Green Rovers FC. Hráči obou týmů ukázali bojovný výkon, ale bylo to Burton Albion, kdo se nakonec radoval z vítězství. Klíčový moment nastal v nastaveném čase prvního poločasu, kdy J. Brayford otevřel skóre zápasu a poslal Burton do vedení.

Forest Green reagoval ve druhém poločase sérií střídání. B. Stevenson přišel na hřiště jako náhrada ve 55. minutě společně s H. Boyesem a D. Bernard vstoupil do hry v 69. minutě, což bylo jejich třetí a poslední střídání.

Navzdory těmto změnám Burton Albion upevnil svou pozici v 77. minutě střídáním J. Smithe a pak v tempu pokračoval i do celého zbytku druhého poločasu. V závěrečných minutách se situace na hřišti zahřívala a byla udělena řada žlutých karet. Ben Garratt, Adedeji Oshilaja a Terry Taylor z Burtonu byli postupně napomínáni za fauly.

Pak přišel moment, kdy B. Kamwa vstřelil další gól pro Burton Albion v 89. minutě. Vypadalo to, že zápas směřuje ke klidnému konci ve prospěch hostů, ale Forest Green se nevzdal. V samotném závěru, v nastavení čase, M. Peart-Harris snížil na 2-1 vstřelením branky, čímž dodal zápasu dramatický obrat. Přestože to byla chvíle naděje pro Forest Green, Regan Hendry dostal v 90+7 minutě žlutou kartu a zápas skončil bez dalších změn skóre.

Burton Albion si tak odvezl ze hřiště vítězství, zatímco Forest Green musel přijmout hořkou porážku, přestože se projevil odhodláním bojovat až do posledních sekund.