EFL League Two

Doncaster Rovers FC vs. Rochdale AFC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 3 : 2 4 : 3

6'' Doncaster C. Seaman Gól
9'' Doncaster B. Close Gól
14'' Rochdale D. Rodney Gól
16'' Rochdale R. Williams Vlastní gól
27'' Rochdale Ethan Ebanks-Landell Žlutá karta
37'' Doncaster H. Biggins Gól
63'' Rochdale D. Rodney Střídání 1
75'' Rochdale A. Odoh Střídání 2
75'' Rochdale J. Ball Střídání 3
75'' Rochdale T. Diagouraga Střídání 4
76'' Rochdale T. Sinclair Gól
81'' Doncaster T. Anderson Gól
84'' Doncaster G. Miller Střídání 1
84'' Doncaster L. Molyneux Střídání 2

Na fotbalovém hřišti Doncaster Rovers se odehrál vzrušující zápas, když domácí tým přivítal svého soupeře, Rochdale AFC, v zápase plném gólů a obratů. Hra začala silně pro Doncaster, když C. Seaman otevřel skóre již v 6. minutě zápasu a nechal domácí fanoušky jásat. Brzká radost pokračovala, když B. Close rozšířil náskok na 2-0 pouze tři minuty po prvním gólu.

Rochdale odpověděl rychle, když D. Rodney snížil ztrátu na 2-1 ve 14. minutě, což naznačovalo možnost vyrovnaného zápasu. Avšak ve 14. minutě, ve scénáři, který by Rochdale rád zapomněl, R. Williams nešťastně zaznamenal vlastní gól, čímž poslal Doncaster do dvoubrankového vedení.

Tempo zápasu nabralo na intenzitě, a v 27. minutě dostal Ethan Ebanks-Landell z Rochdale žlutou kartu. Přesto se hra nezklidnila a H. Biggins se trefil do sítě soupeře a zvýšil skóre na 4-1 ve prospěch Doncasteru v 37. minutě.

Druhý poločas nabídl méně gólů, ale nebyl o nic méně dramatičtější. Rochdale provedl sérii čtyř střídání v 63. a 75. minutě, čímž se pokusili otočit průběh zápasu. Tyto změny přinesly ovoce, když T. Sinclair dokázal v 76. minutě zúžit náskok Doncasteru na 4-2.

Napětí vzrostlo, když fanoušci Doncasteru doufali, že jejich tým udrží vedení, a ti byli uklidněni v 81. minutě, když T. Anderson potvrdil vítězství domácího týmu dalším gólem, nastavující konečné skóre na 5-2. Doncaster také udělal dvě střídání v 84. minutě, aby osvěžil střed pole a posílil obranu.

Zápas ukázal vysokou útočnou sílu Doncaster Rovers a odhalil defenzivní slabiny Rochdale AFC, ačkoli oba týmy prezentovaly momenty fotbalového umění. Fanoušci opouštěli stadion s pocitem vzrušení z dosažené výhry a nadějí na pokračování této formy v zbytku sezóny.