Datum Sezóna Poločas Výsledek
29.12.2022 2022 0 : 0 1 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
11'' Colchester Luke Chambers Žlutá karta
23'' AFC Wimbledon Jack Currie Žlutá karta
36'' Colchester Samson Tovide Žlutá karta
41'' Colchester John Akinde Žlutá karta
51'' AFC Wimbledon Nik Tzanev Žlutá karta
51'' Colchester J. Akinde Penalta
62'' AFC Wimbledon J. Currie Střídání 1
62'' AFC Wimbledon G. Marsh Střídání 2
67'' AFC Wimbledon J. Davison Gól
83'' Colchester O. Ashley Střídání 1
84'' Colchester S. Tovide Střídání 2
84'' Colchester J. Akinde Střídání 3
89'' AFC Wimbledon E. Chislett Gól
90'' + 3'' Colchester T. Smith Střídání 4
90'' + 2'' Colchester N. Chilvers Střídání 5
90'' + 4'' AFC Wimbledon A. Assal Střídání 3

Ve vzrušujícím fotbalovém střetnutí 29. prosince 2022 se Colchester United střetl s AFC Wimbledon na domácím hřišti. Utkání bylo napjaté od začátku až do konce a nabídlo oba týmy bojující o důležité body v tabulce.

Zápas začal rychle s několika tvrdými zákroky, což vedlo k tomu, že již ve 11. minutě rozhodčí udělil žlutou kartu Lukovi Chambersovi z Colchesteru. Tlak na hráče pokračoval, a tak byla ve 23. minutě vytáhnuta další žlutá karta, tentokrát pro Jacka Currie z AFC Wimbledon. Samson Tovide a John Akinde z Colchesteru pak převzali žluté karty v 36. a 41. minutě, což naznačovalo, že utkání může být ovlivněno disciplinárními opatřeními.

Po přestávce se zdálo, že emoce na hřišti neustupují. Nik Tzanev z Wimbledonu si v 51. minutě připsal také žlutou kartu. Ve stejném okamžiku však pro Colchester zažil John Akinde klíčový moment, když proměnil penaltu a dal svému týmu náskok.

Wimbledon reagoval na ztrátu gólu dvěma střídáními v 62. minutě, když ze hry odstoupil Currie nahrazený Marshem. Pět minut poté se jim podařilo vyrovnat skóre díky normálnímu gólu od J. Davisona v 67. minutě.

Colchester později reagoval vlastním trojnásobným střídáním, když v 83. a 84. minutě poslal na hřiště O. Ashleyho, S. Tovideho a J. Akindeho. To ale nezabrzdilo momentum Wimbledonu, který v 89. minutě přes E. Chisletta udeřil a otočil skóre ve svůj prospěch.

V závěrečných minutách zápasu se Colchester pokusil o zvrat a provedl další dvě střídání s T. Smithem a N. Chilversem v nadstaveném čase, ale bez úspěchu. Wimbledon dokončil své střídání v 90+4. minutě, když na hřiště poslal A. Assala.

AFC Wimbledon si tak nakonec odvezl zasloužené tři body z velmi konkurenčního a napjatého zápasu, zatímco Colchester United musel absorbovat drsnou porážku na domácím terénu.

Colchester United FC

Přezdívkou tohoto anglického fotbalového klubu je The U's. Mezi tradiční klubové barvy patří modrá a bílá. Na domácích dresech se vyskytují převážně barvy modré, venku má větší zastoupení bílá. Alternativně hrají také v černých barvách. Doma jsou na Colchester Community Stadium s kapacitou 10 105 lidí. Založení klubu se datuje do roku 1937 a sídlí ve městě Colchester v metropolitním hrabství Essex. Vybudován byl na základech původního klubu Colchester Town.

Podrobný profil Colchester United FC

Wimbledon FC

Přezdívky tohoto klubu byly The Dons, Wombles a The Crazy Gang. Klubové barvy představují kombinaci modré a žluté, které jsou součástí znaku i domácích dresů. K založení klubu došlo v roce 1889 v jihozápadním Londýně v městském obvodu Merton. Dlouho hrál v nižších soutěžích, ale po profesionalizaci vystoupal v roce 1985 na nejvyšší příčky anglického fotbalu a podařilo se mu také vyhrát Anglický pohár, a to v roce 1888. Zdolal tehdy velkoklub Liverpool poměrem 1:0.