EFL Championship

Blackpool FC vs. Sheffield United FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 0 : 1 1 : 2

18'' Sheffield Utd S. Berge Gól
49'' Sheffield Utd J. McAtee Gól
55'' Blackpool M. Ekpiteta Gól
66'' Blackpool C. Patino Střídání 1
66'' Blackpool J. Beesley Střídání 2
69'' Sheffield Utd J. Bogle Střídání 1
76'' Sheffield Utd J. McAtee Střídání 2
77'' Sheffield Utd E. Stevens Střídání 3
82'' Blackpool I. Poveda-Ocampo Střídání 3
87'' Sheffield Utd I. Ndiaye Střídání 4

V napínavém zápase, který se odehrál 29. prosince 2022, se střetly týmy Blackpool FC a Sheffield United FC. Zápas byl nabitý akcí a oba týmy ukázaly svou touhu po vítězství, ale nakonec to byli hosté ze Sheffieldu, kteří odcházeli s plným počtem bodů.

Sheffield United otevřel skóre již v 18. minutě zápasu, když se trefil Sander Berge. Jeho "normální" gol nastartoval štěstí pro jeho tým a posunul Sheffield do vedení. Energii prvního poločasu udržel navzdory snahám Blackpoolu, a tak se šlo do šaten s výsledkem 1:0 pro Sheffield.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, když v 49. minutě zdvojnásobil náskok Sheffieldu mladý útočník John McAtee. Byl to jeho první gol ve hře a znamenal to, že Sheffield vedl 2:0.

Nicméně Blackpool se nehodlal vzdát bez boje. V 55. minutě zaznamenal "normální" gol obránce Marvin Ekpiteta, čímž znovu rozdmychal naděje domácích fanoušků. Snížení skóre dalo Blackpoolu novou energii a tým začal tlačit na vyrovnání.

V reakci na proměňující se dynamiku zápasu došlo na obou stranách k strategickým změnám. Blackpool provedl dvě střídání v 66. minutě, když na hřiště přišli Charlie Patino a Jerry Beesley. Sheffield odpověděl svými vlastními změnami, když v 69., 76. a 77. minutě poslal do hry Jaydena Bogleho, dalšího účastníka skóre Johna McAtee a Endu Stevense.

I přes zvýšený tlak Blackpoolu Sheffield United udržel svůj náskok a dokonce v 87. minutě učinil další substituci, poslal na hřiště Ilimana Ndiaye.

Zápas nakonec skončil vítězstvím pro Sheffield United, ačkoliv Blackpool ukázal značnou odolnost a bojovnost. Pro fanoušky Sheffieldu to byl radostný večer, zatímco pro Blackpool představovala porážka další lekci v sezóně plné výzev.