Datum Sezóna Poločas Výsledek
29.12.2022 2022 0 : 0 1 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
23'' Aris Thessalonikis Andre Gray Gól zrušen
27'' Panetolikos Dimitrios Kolovos Žlutá karta
45'' Panetolikos Deybi Flores Žlutá karta
52'' Aris Thessalonikis A. Gray Gól
68'' Panetolikos Johan Martensson Žlutá karta
69'' Panetolikos J. Mårtensson Střídání 1
72'' Aris Thessalonikis D. Mancini Střídání 1
75'' Panetolikos N. Dago Střídání 2
76'' Panetolikos D. Kolovos Střídání 3
80'' Aris Thessalonikis Manu García Střídání 2
86'' Aris Thessalonikis Oghenekaro Etebo Žlutá karta
90'' Panetolikos Nikolaos Karelis Žlutá karta
90'' Aris Thessalonikis L. Palma Střídání 3

Ve vzrušujícím zápase řecké Super League odstartovala konfrontace Aris Soluň proti Panetolikos FC 29. prosince 2022. Aris Thessalonikis ukázal svou silu na domácím stadionu, kde Andre Gray sehrál klíčovou roli v jejich vítězství.

Zápas začal dynamicky, ale diváci museli na první rozhodující moment počkat až do 23. minuty, kdy se zdálo, že Gray dokázal Aris dostat do vedení. Radost fanoušků ovšem netrvala dlouho, protože jeho gól byl po kontroverzi rozhodčího anulován.

Panetolikos se snažil držet krok, ale soustředění hráčů bylo narušeno hned několika žlutými kartami. Dimitrios Kolovos byl první, který obdržel žlutou kartu ve 27. minutě, což ztížilo taktiku hostujícího týmu. Deybi Flores a Johan Martensson následovali s dalšími žlutými kartami ve 45. a 68. minutě.

Do druhého poločasu vstoupil Aris Thessalonikis s odhodláním a to se projevilo v 52. minutě, kdy Andre Gray konečně prolomil obranu Panetolikosu a tentokrát jeho gól zůstal nezpochybněný. Tento moment nakonec ukázal být rozhodující pro celý zápas.

Oba týmy provedly taktické změny, aby oživily svou hru. Panetolikos reagoval dvěma výměnami hráčů v 69. a 75. minutě, kdy J. Mårtenssona vystřídal N. Dago a D. Kolovose nahradil další hráč. Na druhé straně Aris využil možnosti střídání v 72. a 80. minutě, kdy na hřiště přišel D. Mancini a Manu García.

Tlak na hráče pokračoval a Oghenekaro Etebo z Arisu obdržel žlutou kartu v 86. minutě, zatímco Nikolaos Karelis z Panetolikosu se dočkal stejného osudu v poslední minutě zápasu. Aris zkompletoval své výměny o minutu později, kdy L. Palma přišel na hřiště jako poslední střídání týmu.

Aris Thessalonikis si upevnil své postavení v tabulce díky tomuto těsnému vítězství 1:0 nad Panetolikos FC. Zápas ukázal důležitost pevné obrany a využití možností, které se naskytnou. Pro Panetolikos to bylo odpoledne plné boje, ale bohužel pro ně bez bodového zisku.