Ligue 1

Stade Brestois 29 vs. Olympique Lyon (28.12.2022)

28.12.2022 2022 1 : 3 2 : 4

21'' Lyon M. Caqueret Gól
29'' Stade Brestois 29 Mathias Pereira Lage Gól
31'' Lyon Rayan Cherki Žlutá karta
32'' Lyon R. Cherki Gól
34'' Stade Brestois 29 Brendan Chardonnet Žlutá karta
35'' Lyon A. Lacazette Penalta
39'' Stade Brestois 29 Mahdi Camara Žlutá karta
44'' Lyon Maxence Caqueret Žlutá karta
49'' Lyon Tetê Gól
58'' Lyon C. Tolisso Střídání 1
67'' Stade Brestois 29 M. Camara Střídání 1
67'' Stade Brestois 29 Mathias Pereira Lage Střídání 2
70'' Lyon R. Cherki Střídání 2
72'' Stade Brestois 29 S. Mounié Gól
75'' Stade Brestois 29 N. Fadiga Střídání 3
76'' Stade Brestois 29 F. Honorat Střídání 4
81'' Lyon Tetê Střídání 3
81'' Lyon M. Caqueret Střídání 4
84'' Stade Brestois 29 R. Del Castillo Střídání 5

Fotbalové utkání mezi Stade Brestois 29 a Olympique Lyon, které se odehrálo dne 28. prosince 2022, nabídlo divákům vzrušující podívanou plnou gólů a emocí. Zápas skončil remízou, přičemž oba týmy prokázaly své ofenzivní schopnosti.

Začátek zápasu patřil hostujícímu týmu z Lyonu, když v 21. minutě otevřel skóre hráč Maxence Caqueret, jenž proměnil šanci na první gól utkání. Nicméně radost Lyonu trvala jen krátce, protože ve 29. minutě se prosadil hráč domácího týmu Mathias Pereira Lage, který srovnal stav na 1:1.

V 31. minutě viděl hráč Rayan Cherki žlutou kartu, což by pro Lyon mohlo znamenat komplikace. Přesto se dokázal rychle vzchopit a hned v následující minutě, ve 32. minutě, sám Cherki vstřelil gól, který znovu posunul Lyon do vedení.

Domácí tým však nezůstal pozadu, Brendan Chardonnet z Brestu dostal žlutou kartu v 34. minutě, ale to neovlivnilo bojovnost jeho týmu. O chvíli později, v 35. minutě, Alexis Lacazette z Lyonu proměnil penaltu a zvýšil skóre na 3:1.

Stade Brestois se nedal odradit a pokračoval ve snaze o obrat. V 39. minutě si Mahdi Camara vysloužil žlutou kartu. Maxence Caqueret z Lyonu následoval s další žlutou kartou v 44. minutě.

Druhý poločas začal podobně dynamicky jako ten první. Hned v 49. minutě přidal další gól pro Lyon hráč Tetê, čímž zdárně zvýšil náskok svého týmu. Napětí vzrostlo po sérii střídání na obou stranách, když C. Tolisso zamířil na hřiště za Lyon a M. Camara s Mathiasem Pereira Lagem opustili hřiště za Brest.

Ve 72. minutě se Stade Brestois 29 dočkal dalšího úspěchu, když S. Mounié vstřelil gól, který snížil rozdíl ve skóre. Tým pokračoval v ofenzivním tlaku, což vedlo ke střídání dalších hráčů, N. Fadiga a F. Honorat, kteří vstoupili do hry v 75. a 76. minutě.

Zbývajících pár minut zápasu vidělo další střídání, Tetê a M. Caqueret opustili hřiště za Lyon a R. Del Castillo přišel posílit řady Brestu. I přes intenzivní úsilí obou týmů už další góly nepadly a zápas tak skončil remízou, přičemž oba týmy si odnesly po bodu za své výkony na hřišti.