Superleague Greece

Panathinaikos Athény vs. OFI Kréta (28.12.2022)

28.12.2022 2022 0 : 0 1 : 1

8'' OFI Samuel Yohou Červená karta
38'' OFI Nikolaos Marinakis Žlutá karta
46'' OFI N. Marinakis Střídání 1
58'' Panathinaikos Dimitrios Kourbelis Žlutá karta
58'' OFI E. Larsson Gól
60'' Panathinaikos D. Kourbelis Střídání 1
64'' OFI Apostolos Diamantis Žlutá karta
65'' OFI Nouha Dicko Žlutá karta
74'' OFI N. Dicko Střídání 2
74'' OFI T. Pasalidis Střídání 3
75'' Panathinaikos S. Palacios Střídání 2
82'' OFI Jon Toral Střídání 4
83'' Panathinaikos Juan Carlos Střídání 3
83'' Panathinaikos G. Kotsiras Střídání 4
83'' Panathinaikos Adam Gnezda Čerin Žlutá karta
86'' OFI Fiorin Durmishaj Žlutá karta
89'' OFI A. Dioussé Střídání 5
90'' + 7'' Panathinaikos F. Ioannidis Gól

Ve vzrušujícím utkání řecké Super League se střetly týmy Panathinaikos Athény a OFI Kréta dne 28. prosince 2022. Hráči OFI Kréta se museli brzy potýkat s velkou překážkou poté, co byl Samuel Yohou již v 8. minutě vyloučen po přímé červené kartě, čímž nechal svůj tým hrát zbytek utkání v početní nevýhodě.

Navzdory oslabení se ale Krétané dokázali ujmout vedení v 58. minutě, kdy E. Larsson poslal OFI do vedení krásným gólem. Panathinaikos se snažil o odpověď, ale jejich kapitán Dimitrios Kourbelis si v stejné minutě vysloužil žlutou kartu, což ještě více zkomplikovalo jejich hru. Jen dvě minuty poté byl Kourbelis střídán v rámci taktické změny trenéra.

OFI se snažilo udržet své vedení a během druhého poločasu byli uděleny další žluté karty Nikoloasi Marinakisi, Apostolosi Diamantisovi, Nouha Dickovi, a Fiorinu Durmishaji. Tým také provedl několik střídání v pokusu udržet své hráče svěží a odolné proti tlaku Panathinaikosu.

Panathinaikos se však nevzdal a do zápasu vnášel novou energii sérií střídání s cílem otočit vývoj zápasu. Mezi těmi, kteří přišli na hřiště, byli S. Palacios, Juan Carlos a G. Kotsiras. I Adam Gnezda Čerin, který se dostal do zápasu jako náhradník, si ovšem ukrojil ze své doby na hřišti žlutou kartu v 83. minutě.

Drama vrcholilo v nastaveném čase, kdy ve 97. minutě F. Ioannidis konečně prorazil obranu OFI a vyrovnal na konečných 1:1. Tento pozdní gól zachránil Panathinaikosu bod a zároveň připravil hráče OFI o plný bodový zisk.

Zobrazení emocí na obou stranách bylo výmluvné; zatímco Panathinaikos slavil vybojovaný bod, hráči OFI opouštěli hřiště se smíšenými pocity, za své bojovné výkony v oslabení si zasloužili více. Oba týmy ukázaly odhodlání a vášeň, které jsou pro řecký fotbal tak charakteristické.