Primeira Liga

FC Porto vs. FC Arouca (28.12.2022)

28.12.2022 2022 3 : 0 5 : 1

1'' FC Porto Otávio Gól
18'' FC Porto M. Taremi Gól
34'' FC Porto M. Taremi Gól
36'' Arouca Alan Ruiz Žlutá karta
48'' Arouca Morlaye Sylla Žlutá karta
50'' FC Porto M. Taremi Gól
59'' FC Porto Iván Marcano Žlutá karta
62'' Arouca I. Soro Střídání 1
62'' Arouca Oday Dabbagh Střídání 2
68'' FC Porto Gabriel Veron Střídání 1
69'' FC Porto Galeno Střídání 2
69'' FC Porto M. Uribe Střídání 3
70'' FC Porto J. Opoku Vlastní gól
75'' Arouca Bruno Marques Gól
75'' Arouca David Simão Střídání 3
76'' Arouca J. Opoku Střídání 4
76'' Arouca A. Ruiz Střídání 5
83'' FC Porto João Mário Střídání 4
84'' FC Porto M. Taremi Střídání 5
85'' Arouca João Basso Žlutá karta

Ve středočeském klání portugalské Primeira Ligy se 28. prosince 2022 utkaly týmy FC Porto a FC Arouca. Domácí Porto, jeden z favoritů ligy, potvrdilo svou formu a porazilo hostující Aroucu jednoznačně 4:1.

Zápas odstartoval velice rychle, když již v 1. minutě otevřel skóre Otávio a dal tak Portu vedení. Dynamický úvod utkání pokračoval, a hvězda večera, M. Taremi, se prosadila ve 18. a znovu ve 34. minutě, čímž zkompletovala svůj první dva góly a poslala Porto do pohodlného vedení 3:0.

Arouca sice bojovala, ale jejich snahy brzdily karty. Alan Ruiz obdržel žlutou kartu ve 36. minutě a Morlaye Sylla následoval jeho příklad krátce po poločasu, v 48. minutě. I přes tyto potíže Arouca dokázala udržet Porto bez branek až do začátku druhého poločasu.

Přišla 50. minuta a M. Taremi opět ukázal svou kvalitu, když udeřil počtvrté a završil svůj hattrick, zvyšující skóre na 4:0 pro Porto. Obránce Iván Marcano si za Porto v 59. minutě vysloužil žlutou kartu, ale to už bylo v době, kdy domácí měli výrazně navrch.

Ve druhé polovině druhé půle trenéři obou týmů provedli řadu střídání. Na straně Aroucy to byli I. Soro a Oday Dabbagh v 62. minutě nebo Bruno Marques a David Simão v 75. minutě, kteří vnesli do hry novou energii. Porto reagovalo v 68. a 69. minutě střídáním Gabriela Verona, Galena a M. Uribe. João Mário a střelec Taremi pak byli vystřídáni v závěrečných minutách.

Navzdory velkému náskoku Porta Arouca přece jen dokázala vstřelit čestný gól, a to v 75. minutě, kdy se přesnou ranou trefil Bruno Marques. Krátce poté se střídající hráč J. Opoku dostal do zápasu a paradoxně si vstřelil vlastní branku ve 70. minutě, což na stavu nic nezměnilo.

V závěru utkání viděli diváci ještě jednu žlutou kartu, která byla udělena João Basso z Aroucy v 85. minutě. Nakonec FC Porto zvítězilo nad FC Arouca s konečným skóre 4:1 a upevnilo si svou pozici v horní části tabulky. Taremiho výkon, korunovaný třemi góly, byl nepochybně klíčovým momentem zápasu, zatímco Arouca musí najít způsob, jak se zotavit z tohoto těžkého výprasku.