Datum Sezóna Poločas Výsledek
28.12.2022 2022 0 : 0 0 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
5'' Clermont Foot Johan Gastien Žlutá karta
31'' Lille Benjamin André Žlutá karta
33'' Clermont Foot Alidu Seidu Žlutá karta
45'' + 2'' Clermont Foot Maximiliano Caufriez Žlutá karta
68'' Lille A. Gomes Penalta
69'' Lille A. Virginius Střídání 1
70'' Clermont Foot S. Khaoui Střídání 1
70'' Clermont Foot G. Kyei Střídání 2
72'' Lille Rémy Cabella Žlutá karta
78'' Lille E. Zhegrova Střídání 2
82'' Clermont Foot J. Gastien Střídání 3
82'' Clermont Foot J. Allevinah Střídání 4
87'' Clermont Foot E. Rashani Střídání 5
90'' + 1'' Clermont Foot Maximiliano Caufriez Žlutá karta
90'' + 1'' Lille R. Cabella Střídání 3
90'' + 1'' Clermont Foot Maximiliano Caufriez Červená karta
90'' + 4'' Lille M. Bayo Gól

V napínavém zápase francouzské Ligue 1, který se odehrál 28. prosince 2022, se střetly týmy Clermont Foot a Lille OSC. Byl to duel, v němž dominovaná obranná taktika a disciplinovaná hra vedla k omezenému počtu šancí na obou stranách.

Utkání začalo intenzivně a hned v 5. minutě dostal Johan Gastien z Clermontu žlutou kartu, což naznačovalo bojovný charakter duelu. Následovaly další ostré zákroky, a tak nebylo překvapením, že i Benjamin André z Lille viděl žlutou kartu v 31. minutě a Alidu Seidu z Clermontu v 33. minutě.

Když se zdálo, že první polovina skončí bez branek, Maximiliano Caufriez z Clermontu byl potrestán žlutou kartou v nastaveném čase prvního poločasu.

Druhý poločas přinesl klíčový moment zápasu v 68. minutě, kdy Lille získalo penaltu, kterou však nakonec proměnit nedokázalo. To vyburcovalo oba týmy k častým střídáním, nejprve přišli na hrací plochu hráči Clermontu S. Khaoui a G. Kyei (v 70. minutě), za Lille pak E. Zhegrova nahradil svého spoluhráče ve 78. minutě.

Napětí vzrostlo, když dostal Rémy Cabella z Lille žlutou kartu v 72. minutě, což bylo následováno dalšími střídáními na straně Clermontu a další žlutou kartou pro Maximiliana Caufrieze v 90+1 minutě, která se stala osudnou. Po druhé žluté kartě byl Caufriez vyloučen a poslal tak svůj tým do deseti.

Velký moment přišel v samotném závěru utkání, kdy v 90+4 minutě M. Bayo vstřelil jediný gól zápasu, čímž zajistil vítězství pro Lille. Důležité tři body tak odpluly do severní Francie a Clermont si musel poradit s hořkostí z úzké a tvrdě vybojované prohry.