Superleague Greece

Atromitos FC vs. PAOK Soluň (28.12.2022)

28.12.2022 2022 0 : 1 1 : 1

23'' PAOK Nélson Oliveira Gól
26'' PAOK Nélson Oliveira ui.Goal confirmed
50'' Atromitos Giannis Ikonomidis Žlutá karta
54'' PAOK Konstantinos Koulierakis Žlutá karta
56'' Atromitos Samúel Kári Friðjónsson Žlutá karta
65'' Atromitos G. Robail Střídání 1
65'' Atromitos I. Oikonomidis Střídání 2
66'' Atromitos V. Kjartansson Střídání 3
71'' Atromitos A. Kuen Gól
71'' Atromitos Andreas Kuen ui.Goal confirmed
76'' PAOK Nélson Oliveira Střídání 1
76'' PAOK Vieirinha Střídání 2
80'' PAOK Brandon Žlutá karta
80'' Atromitos Dimitris Chatziisaias Žlutá karta
81'' Atromitos Andreas Gianniotis Žlutá karta
85'' Atromitos D. Rotariu Střídání 4
85'' PAOK S. Schwab Střídání 3
85'' PAOK K. Narey Střídání 4

V napínavém střetnutí, které se odehrálo 28. prosince 2022, se PAOK Soluň utkal s týmem Atromitos FC. Klíčovou postavou zápasu byl hráč PAOK Nélson Oliveira, který během prvního poločasu dvakrát rozvlnil síť a upevnil tak vedení svého týmu.

Už ve 23. minutě utkání dokázal Oliveira otevřít skóre s chladnokrevným zakončením. Jeho schopnost využít příležitosti neupadla ani o tři minuty později, kdy ve 26. minutě potvrdil svůj druhý gól v zápase a dal tak svému týmu dvoubrankový náskok.

Napětí na hřišti stoupalo a ve druhém poločase přišly ze strany Atromitos agresivní pokusy o snížení náskoku. Ve 50. minutě byl za faul oceněn žlutou kartou hráč Atromitos Giannis Ikonomidis, což dále zvyšovalo emoce v zápase. O čtyři minuty později si žlutou kartou připsal i Konstantinos Koulierakis z PAOK.

Duel pokračoval ve vyrovnaném duchu a v 56. minutě viděl žlutou kartu Samúel Kári Friðjónsson, hráč týmu Atromitos. Tým se následně rozhodl pro změny v sestavě a ve 65. minutě došlo k výměnám, když na hřiště přišli G. Robail, I. Oikonomidis a V. Kjartansson.

Atromitos se nakonec dočkal své odměny ve 71. minutě, kdy Andreas Kuen poslal míč do sítě, snižujíc na rozdíl jediné branky. Tento gól povzbudil tým a dodal mu naději na remízu.

PAOK reagoval na rostoucí tlak střídáním. V 76. minutě opustili hřiště Nélson Oliveira a Vieirinha, čímž trenér sázel na osvěžení svých řad. Další napětí přinesla 80. minuta, kde byli za své zákroky pokárání žlutými kartami Brandon z PAOK a Dimitris Chatziisaias z Atromitos. Jen minutu po této události viděl žlutou kartu i brankář Atromitos Andreas Gianniotis.

Do závěru zápasu oba týmy přistoupily ke strategickým změnám, aby ovlivnily výsledek. D. Rotariu z Atromitos a S. Schwab a K. Narey z PAOK nastoupili na hřiště v 85. minutě jako poslední střídání.

Zápas skončil výsledkem, který odrážel dynamický průběh hry a bojovnost obou týmů, přičemž klíčový výkon Nélsona Oliveiry sehrál zásadní roli v zisku tří bodů pro PAOK.

Atromitos FC

Nebojácní, jak zní název tohoto klubu v řečtině, byli založeni v roce 1923 a své domácí utkání hrají na stadionu Peristeri v Athénách (kapacita 10 050 míst). Tým, který vedli v roli trenéra například Vladimir Petrovič nebo Ricardo Sá Pinto třikrát ovládl řeckou druhou ligu (1972, 1980 a 2009), dvakrát se dostal i do finále národního poháru, konkrétně v letech 2011 a 2012. Atromitos FC je úspěšný hlavně v poslední generaci, ve znaku má pěticípou modrou hvězdu na bílém pozadí.

Podrobný profil Atromitos FC

PAOK Soluň

Klub byl založen v roce 1926 a jeho barvami jsou černá a bílá. Ve znaku je dvouhlavá orlice, pod hlavičkou PAOK v Soluni hrají nejen fotbal, ale i basketbal nebo volejbal. Asprómavri, tedy „černobílí“, jak se klubu někdy říkává, mají své sídlo na stadionu Toumba, kam se vejde až 29 tisíc diváků. Klub třikrát triumfoval v řecké Superlize (1976, 1985 a 2019), sedmkrát vyhrál národní pohár (1972, 1974, 2001, 2003, 2017, 2018 a 2019).