Datum Sezóna Poločas Výsledek
28.12.2022 2022 1 : 1 2 : 3

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
30'' Auxerre M. Niang Penalta
34'' Auxerre Julian Jeanvier Žlutá karta
45'' + 3'' Monaco W. Ben Yedder Penalta
46'' Monaco T. Minamino Střídání 1
46'' Monaco E. Matazo Střídání 2
46'' Monaco W. Ben Yedder Střídání 3
58'' Monaco E. Ben Seghir Gól
60'' Auxerre M. Autret Střídání 1
60'' Auxerre G. Perrin Střídání 2
68'' Auxerre Y. Fofana Vlastní gól
71'' Monaco R. Aguilar Střídání 4
77'' Monaco Gelson Martins Střídání 5
80'' Auxerre M. Niang Střídání 3
85'' Monaco E. Ben Seghir Gól
86'' Auxerre L. Sinayoko Střídání 4
86'' Auxerre H. Sakhi Střídání 5

V napínavém zápase francouzské Ligue 1 se střetly týmy AJ Auxerre a AS Monaco FC. Utkání se odehrálo 28. prosince 2022 a nabídlo fanouškům řadu zajímavých momentů.

AJ Auxerre otevřelo skóre ve 30. minutě, kdy M'Baye Niang proměnil pokutový kop a poslal svůj tým do vedení. Ovšem jejich radost nebyla dlouhotrvající, protože ve 34. minutě obdržel obránce Julian Jeanvier žlutou kartu a zkomplikoval tak situaci domácích.

Těsně před koncem prvního poločasu se naskytla šance Monacu srovnat stav, a to opět z pokutového kopu. Wissam Ben Yedder si šanci nenechal ujít a v nastaveném čase prvího poločasu skóre vyrovnal.

Ve druhém poločasu došlo na straně Monaca k hned trojici střídání, což signalizovalo strategické změny trenéra. Tatsuya Minamino, Eliot Matazo a střelec Ben Yedder odstoupili na začátku druhé půle.

Monaco svou převahu proměnilo v gólový účet ve 58. minutě, kdy mladý Eliesse Ben Seghir poprvé rozvlnil síť a dostal svůj tým do vedení. Na hřišti se objevily nové tváře i na straně Auxerre, které v 60. minutě přišli Mathias Autret a Gauthier Perrin.

Nehoda potkala Auxerre v 68. minutě, kdy Yannick Fofana nešťastně zasáhl míč do vlastní brány, čímž zvýšil vedení Monaca na 3:1. Ruben Aguilar a Gelson Martins pak vstoupili do hry za Monaco, aby ještě více upevnili jejich taktický plán.

Poslední snaha Auxerre o změnu výsledku směřovala přes střídání Nianga, Sinayoka a Sakhího, ale ani toto dvojité střídání nepřineslo očekávaný efekt. Ben Seghir pak ve 85. minutě pečetil výsledek druhým gólem, a potvrdil tak vítězství pro Monaco s konečným skórem 4:1.

Zatímco Auxerre bojovalo, nakonec si Monaco odvezlo zasloužené tři body s domácím týmem, který musel čelit hořké porážce před svými fanoušky.