Spezia Calcio vs. Udinese Calcio (08.11.2022)

08.11.2022 2022 1 : 1 1 : 1

17'' Udinese Tolgay Arslan Žlutá karta
21'' Udinese Isaac Success Gól zrušen
33'' Spezia A. Reca Gól
35'' Spezia Mehdi Bourabia Žlutá karta
43'' Udinese S. Lovrić Gól
44'' Spezia Jakub Kiwior Žlutá karta
46'' Spezia M. Bourabia Střídání 1
46'' Udinese T. Arslan Střídání 1
57'' Spezia A. Ekdal Střídání 2
57'' Spezia J. Kiwior Střídání 3
60'' Udinese Deulofeu Střídání 2
60'' Udinese S. Lovrić Střídání 3
69'' Spezia D. Verde Střídání 4
71'' Udinese Isaac Success Žlutá karta
73'' Udinese Bram Nuytinck Žlutá karta
75'' Spezia A. Reca Střídání 5
79'' Udinese B. Nuytinck Střídání 4
84'' Spezia Simone Bastoni Žlutá karta
85'' Udinese I. Success Střídání 5

Série fotbalových zápasů Serie A přinesla fanouškům další dávku vzrušení v utkání mezi Spezia Calcio a Udinese Calcio, které se odehrálo 8. listopadu 2022. Zápas byl plný dramatických momentů, ale skončil nerozhodným výsledkem.

Utkání začalo poměrně rušně, když hráč Udinese Tolgay Arslan obdržel žlutou kartu už v 17. minutě. O čtyři minuty později vstřelil Isaac Success gól, avšak tento moment radosti pro tým Udinese byl krátce na to zmařen, neboť gól byl anulován.

V 33. minutě štěstěna přála týmu Spezia, když A. Reca zaznamenal regulérní gól a posunul svůj tým do vedení. Toto vedení ale netrvalo dlouho, protože jen deset minut po gólu Recy, ve 43. minutě, srovnal S. Lovrić skóre za Udinese a vrátil tak hru do vyrovnaného stavu.

Před koncem prvního poločasu bylo ještě uděleno několik karet. Mehdi Bourabia ze Spezie obdržel žlutou kartu ve 35. minutě, zatímco Jakub Kiwior dostal další žlutou kartu v 44. minutě. Na začátku druhého poločasu došlo k řadě změn v sestavách obou týmů. Bourabia byl vystřídán hned po přestávce, stejně jako Arslan z Udinese.

Během druhé půle bylo vidět další výměny hráčů a strategické tahy trenérů obou celků. Ve 57. minutě provedla Spezia dvě výměny najednou, když A. Ekdal nahradil jednoho z hráčů a Kiwiora vystřídal další. Hráči Udinese Deulofeu a Lovrić opustili hřiště ve stejném čase. D. Verde ze Spezie a B. Nuytinck z Udinese nahradili své spoluhráče v 69., respektive 79. minutě.

Kartičkový festival pokračoval až do konce hry. Isaac Success, který měl již anulovaný gól, obdržel v 71. minutě žlutou kartu, čemuž následoval jeho spoluhráč Bram Nuytinck o dvě minuty později. V 84. minutě získal žlutou kartu také Simone Bastoni ze Spezie.

Napětí vrcholilo, avšak žádný z týmů už nebyl schopen překlopit misky vah na svou stranu. Utkání tedy skončilo nerozhodně, přičemž si oba týmy rozdělily body za tento zápas. Fanoušci byli svědky urputného boje, který až do posledních minut držel naději na vítězství na obou stranách.