Datum Sezóna Poločas Výsledek
06.11.2022 2022 1 : 1 1 : 1

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
8'' Real Sociedad Diego Rico Žlutá karta
10'' Real Sociedad Hugo Guillamón Vlastní gól
15'' Real Sociedad Aritz Elustondo ui.Card upgrade
17'' Real Sociedad Aritz Elustondo Červená karta
25'' Valencia Samuel Lino Gól
29'' Valencia Gabriel Paulista Střídání 1
46'' Real Sociedad Brais Méndez Střídání 1
46'' Real Sociedad Carlos Fernández Střídání 2
46'' Real Sociedad Illarramendi Střídání 3
62'' Valencia Hugo Guillamón Střídání 2
62'' Valencia Marcos André Střídání 3
75'' Valencia Y. Musah Střídání 4
75'' Valencia J. Kluivert Střídání 5
82'' Real Sociedad Mikel Merino Střídání 4
90'' Real Sociedad Martín Zubimendi Žlutá karta

Dne 6. listopadu 2022 se konal zápas španělské La Ligy mezi týmy Real Sociedad a Valencia CF, ve kterém bylo vidět řadu významných událostí ovlivňujících průběh a výsledek zápasu.

Zápas začal bouřlivě s rychlým žlutým kartónem pro Diega Rica z Real Sociedad už v osmé minutě. Tento moment byl jen předzvěstí toho, co mělo následovat. O dvě minuty později se situace pro Real Sociedad ještě více zkomplikovala po nešťastném vlastním gólu Huga Guillamóna, který dal Valencii nechtěně náskok.

V patnácté minutě se zdramatizoval stav Aritzem Elustondem, který původně obdržel žlutou kartu, ale po revizi rozhodčím byla karta povýšena na červenou a Elustondo musel opustit hřiště, což zanechalo Real Sociedad ve snížené sestavě pouze s deseti hráči.

Navzdory početní nevýhodě, Valencia využila své přesilové hry v 25. minutě, kdy Samuel Lino skóroval a vyrovnal stav. To dalo Valencii výrazný psychologický náskok.

Reakce Real Sociedad na tyto nepříznivé momenty přišla ve formě trojice střídání krátce po poločasové pauze, když do hry vstoupili Brais Méndez, Carlos Fernández a Illarramendi.

Valencia reagovala svými vlastními strategickými změnami ve druhé půli, kde Guillamón a Marcos André byli odstřídáni v 62. minutě, následováni Y. Musahem a J. Kluivertem v 75. minutě, což značilo využití všech možných střídání.

Přiblížení ke konci zápasu přineslo novou naději pro Real Sociedad, když Mikel Merino nastoupil jako čtvrtá náhrada v 82. minutě, ale další gól už nepadl. Nakonec, v samotném závěru zápasu, Martín Zubimendi z Real Sociedad obdržel žlutou kartu, což byla poslední větší událost tohoto napínavého mače.

Zápas nabídl fanouškům vše: emoce, napětí a kontroverzi, a ukázal, jak jediná událost může změnit dynamiku celého fotbalového zápasu.